Mecz pomiędzy Arsenal i Burnley zakończony wynikiem 3-1 dnia 2023-11-11 15:00

W emocjonującym starciu drużyn Arsenal i Burnley, to gospodarze zdominowali boisko, kończąc mecz z wynikiem 3-1. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Arsenalu 1-0, a gracze z Emirates Stadium kontynuowali swoją dominację w drugiej połowie. Spotkanie odbyło się w sobotę, 11 listopada 2023 roku o godzinie 15:00 na stadionie Emirates Stadium w ramach 12. kolejki Premier League.

Mecz pomiędzy drużynami: Arsenal oraz Burnley

W dniu 11 listopada 2023 roku o godzinie 15:00 na Emirates Stadium odbyło się starcie pomiędzy drużynami Arsenal oraz Burnley w ramach 12. kolejki Premier League.

Relacja z meczu

Emirates Stadium rozbrzmiał okrzykami kibiców, gdy piłkarze Arsenalu weszli na boisko, gotowi do walki. Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele okazji bramkowych, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie w doliczonym czasie. Lewis Trossard ustalił wynik na 1-0, wykorzystując precyzyjne podanie Bukayo Saki.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od odpowiedzi Burnley. Josh Brownhill doprowadził do wyrównania, jednak radość gości nie trwała długo. William Saliba przywrócił prowadzenie Arsenalowi, wykorzystując asystę Trossarda. Ostatecznie, Olivier Zinchenko ustalił wynik meczu na 3-1, nieznacznie poprawiając skuteczność gospodarzy.

Mecz nie obył się bez emocji, a kibice Burnley mogą być zadowoleni z postawy swoich zawodników pomimo porażki. Spotkanie zakończyło się wygraną Arsenalu, ale emocje towarzyszyły nam do samego końca, czego nie można powiedzieć o spotkaniu sędziego, który wzbudził kontrowersje swoimi decyzjami.

Na koniec warto wspomnieć o kartkach, które były rozdawane z rozmachem. Jóhann Guðmundsson z Burnley został ukarany żółtą kartką, natomiast Fábio Vieira z Arsenalu otrzymał czerwoną kartkę.

Po emocjonującym meczu, Arsenal ma teraz przed sobą kolejne wyzwania: Brentford, Lens i Wolves. Burnley zmierzy się z West Ham, Sheffield Utd oraz ponownie z Wolves.